sobota, 26 stycznia 2013

Nie warto się poddawać,gdyż każdy może odnieść sukces!

Hej ;)
W moim mieście niebo jest bez chmurne, pogoda po mimo temperatury idealna na wyjście z domu, niestety jestem chora więc muszę zapomnieć o wyjściu gdziekolwiek :(

 Dzisiejszy wpis (pierwszy z serii "Historie inspirujących ludzi") będzie o Albercie Einsteinu, sławnym fizyku, który pokazał,że mimo trudności nie warto się poddawać,gdyż każdy może odnieść sukces. Albert Einstein

Sławny fizyk,który jako małe dziecko miał problemy z nauką.
 W jednym ze swoich listów napisał
"Moi rodzice martwili się ponieważ,
zacząłem mówić za późno i zwrócili się z prośbą o pomoc do lekarza z tego powodu. Nie potrafię powiedzieć,ile wtedy miałem lat,ale na pewno mniej niż trzy". Einstein nauczył się czytać dopiero w wieku 7 lat. Mimo to udało mu się szybko nadrobić straty i wkrótce po tym jak poszedł do szkoły zaczął otrzymywać nadzwyczajne wyniki w nauce.
W 1894 roku, Einstein stał się nerwowy,pojawiły się nawet objawy depresji (...). Rok 1905

jest określany jako cudowny rok Einsteina,wtedy opublikował kilka prac przełomowych dla fizyki. Jego publikacja "O elektrodynamice ciał w ruchu" wprowadziła nową teorię, nazwaną później  szczególną teorią względności. Za to w 1915 roku opublikował swoją najważniejszą pracę, ogólną teorię względności. W 1922 roku dostał Nagrodę Nobla,wcześniej był on wielokrotnie do niej nominowany.

1 komentarz:

  1. Einstein sam w sobie jest bardzo fascynującą postacią. Bardzo fajny pomysł na posty "Historie inspirujących ludzi". Będę wpadać częściej :)
    Pozdrawiam
    xoxo

    czarna-parada.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń